Na jakie prezenty komunijne czekają dzieci w tym roku?

Maj jak zwykle będzie bardzo intensywnym miesiącem w kościele. Jest to czas pierwszych komunii, które pociągają za sobą konieczność organizacji przyjęcia i kupienia prezentów przez gości.

 

W Polsce przyjęło się, że Pierwsza Komunia jest w życiu człowieka bardzo ważnym wydarzeniem, które należy stosownie uczcić i świętować. Właśnie dlatego kwiecień i maj jest czasem poszukiwania odpowiednich prezentów dla ośmiolatka.

prezent na pierwszą komunię

 

Co wypada kupić i podarować, a co nie?

 

Choć moda zmienia się w tej kwestii co jakiś czas, to tak naprawdę istnieje jeden prezent, którego nic nie jest w stanie zdetronizować. Jest nim oczywiście rower, który bezapelacyjnie rządzi wśród prezentów komunijnych. Pomysł jest ciekawy i co więcej „bezpieczny”.

 

Niestety komunia jest przez wiele osób traktowana jako świetna okazja ku temu, żeby popisać się przed rodziną, na jakie drogie prezenty nas stać. I o ile dziecko na pewno ucieszy się ze skutera czy nawet quada, które także pojawiają się wśród prezentów na komunie, to nie koniecznie będzie to podarek stosowny do wieku obdarowanego. Innym dobrym pomysłem na prezent, jeśli mamy sporą kwotę na zbyciu jest komputer.

 

Najlepiej będzie jednak dziecku kupić coś, co będzie zgodne z jego zainteresowaniami. Na droższe prezenty często decydują się przeważnie rodzice chrzestni.

 

Dobrym pomysłem są niemal zawsze pieniądze, które możemy przekazać w różnych formach, np. w postaci gotówki lub tzw. książeczki oszczędnościowej.