Wkrótce Dzień Dziecka

Nadchodzący Dzień Dziecka stanowi dla najmłodszych frajdę, zaś dla rodziców, a także dla dziadków okazję, na którą trzeba będzie wydać niemało pieniędzy. Jak poradzić sobie z dziecięcymi zachciankami?

 

Na początek najlepiej zachować zdrowy rozsądek i nie dać się kaprysom malucha. Niestety producenci zabawek i innych gadżetów dla dzieci świetnie wykorzystują okazję i na kilka tygodni przed Dniem Dziecka reklamy ich produktów zaczynają się nasilać, co jak wiadomo, skutkuje wielkim „chceniem” wszystkiego przez nasze pociechy.

 

Ceny większości tych zabawek do najniższych nie należą, w przeciwieństwie do zawartości portfela przeciętnego polskiego emeryta. Rodzic niekiedy staje wówczas w trudnej sytuacji. Z jednej strony wiadomo, że dziadkowie chcieliby sprezentować coś wnukowi, a z drugiej strony jest dziecko, które nie zdaje sobie sprawy z kosztowności swoich zachcianek.

 

Jednym z rozwiązań, które są coraz częściej stosowane przez różne rodziny, jest kupienie większego prezentu przez rodziców i dziadków wspólnie. Wówczas dziecko dostaje to, czego chce, a reszta rodziny nie ponosi zbyt dużych kosztów. Rodzic powinien także maluchowi wytłumaczyć, na ile to możliwe, że sama idea Dnia Dziecka wcale nie musi sprowadzać się wyłącznie do dawania prezentów.

 

„Nowocześni” dziadkowie zabierają swojego wnuka na przykład na wycieczkę do zoo, do kina czy na basen lub w inne atrakcyjne miejsce.